NaturLabs

 

natur-labs

Nová značka spadající pod Viltavibe

Na jakých zásadách stavíme naše produkty?

 Věříme, že příroda nám poskytuje vše, co potřebujeme. A proto ve složení našich produktů využíváme ingredience, které mají svůj původ v přírodě, případně jsou zpracovány procesy, které se vyvarovávají využití nežádoucích chemických látek. Využívané suroviny pečlivě vybíráme, aby neobsahovaly nežádoucí chemikálie, pesticidy či jiná aditiva, která by pro lidský organismus mohla být zátěží.

V dnešním světě jsme obklopeni množstvím informací, kdy mnohé z nich jsou často interpretovány mylně, či pokřiveny ve prospěch informátorů. Pro běžného uživatele je téměř nemožné se ve specifických informacích orientovat a kvalitně vyhodnotit jejich pravdivost, čímž se stává ideálním terčem pro klamavé a zavádějící marketingové výtvory mnoha společností. Se značkou Naturlabs jsme se rozhodli vyvíjet pouze produkty, které budeme mít ověřeny důvěrohodnými zdroji, studiemi a zkušenostmi tak, aby každý produkt splňoval účel, který u něj uvádíme a za kterým byl vytvořen.


 
 
 Cítíme zodpovědnost za ekologickou stopu, kterou při tvorbě našich produktů zanecháváme, ať je to již při výrobě produktů, jejich přepravě, nebo v obalových materiálech… Snažíme se tuto stopu minimalizovat a proto pro výrobu našich produktů využíváme lehce recyklované materiály (např. sklo, recykl. papír papír.), straníme se využití neekologických postupů a snažíme se v celém koloběhu – počínaje výrobou produktu a rozbalením u zákazníka konče, myšlenku o redukci ekologické stopy dostát.

I když nemáme potřebu se škatulkovat, zásady těchto směrů jsou nám vlastní a plně je následujeme. Označení Vegan/Vegetarian za nás vyjadřuje vícero rozměrů, mezi ty hlavní patří: Zdraví, Etika a vztah k živým bytostem, Ekologie a udržitelnost. Z těchto důvodu jsme se my rozhodli jít cestou veganského stravování, produkty vyvíjet se stejnými zásadami a především podporovat jedince, kteří to vidí stejně. Označení Vegan nesou produkty jež pochází čistě z rostlinné produkce. Označení Vegetarian označuje produkty, kde byla použita složka živočišného původu z důvodů povahy/účinků produktu avšak se zachováním podmínek – bez újmy na zdraví zvířete, eticky a zodpovědně. Žádný z produktů nikdy není testován na zvířatech.

 

 Máme možnost pozorovat jaké zdravotní komplikace přináší geneticky modifikované potraviny a jaká úskalí tato technologie obnáší. Proto jsme se rozhodli věnovat  zvláštní pozornost tomuto způsobu úpravy potravin a jeho přísné absenci ve všech produktech Naturlabs.

Často se stává, že zakoupíte produkt, který o sobě hlásá určitý účinek, obsah apod… častým problémem ovšem je, že tyto udávané parametry mohou být nestabilní a vlivem času se mohou vytrácet. Pokud tedy nekoupíte produkt těsně po jeho výrobě, může u něj vlivem, teploty, slunečního záření či přirozené nestability obsažené látky dojít k znehodnocení produktu a to dříve než jej vůbec stihnete otevřít a začít užívat. Výsledný účinek takového produktu může být logicky odlišný od záměrů a komunikace výrobce. Proto pro naše produkty hledáme takové formy, které jsou stabilní a trvanlivé, v případě potřeby využíváme materiály a přírodní konzervanty, které nestabilní produkty stabilizují. Cílem je poskytnout produkt, jehož účinnost je garantována po celou dobu doby trvanlivosti produktu.

Žádné produkty od výrobce NaturLabs nebyly nalezeny....