Ke každé objednávce nad 500 Kč posíláme naše domácí kváskové krekry !

O nás

Náš příběh z našeho blogu

Jsme kamarádi, které spojuje, mimo jiné, velmi podobný pohled na zdravý životní styl a ten je cestou k našemu cíli. Tím je pro nás udržení si pevného zdraví bez ohledu na přibývající roky. Dožít se vysokého věku je přání většiny a většina si rovněž přeje býti zdravá. Dožít se dá různými způsoby, přičemž mnoho lidí žije v tomto směru pouze přítomností. Rozdíl mezi většinou a námi je právě v tom, co považujeme za pevné zdraví. Nám nestačí být pouze „občas“ nemocní nebo se snažit předcházet civilizačním chorobám. My chceme i za 30 let dělat to, co nás baví – cestovat, sportovat … žít aktivně. A k tomu je, dle našeho názoru, potřeba celoživotní snahy, která Vás musí bavit. Jak už název blogu napovídá, základními pilíři pro nás jsou správný pohyb a zdravé jídlo, oboji pak musí završovat v tomto smyslu pozitivní myšlení. Budeme se s Vámi tedy dělit o naše poznatky z tělocvičny i z kuchyně protkané našimi duševními podněty. Navíc se k tomu aktuálně přidají i naše děti, protože jim budeme chtít být, v celém tom kontextu, nejlepšími průvodci životem. Náš blog není a nebude o jediné správné cestě. Bude o zkušenostech z cest, kterými jsme se my za ty roky vydali, a kterými právě jdeme.

 

Pavla Dušová 

pavla-dusova-mefl-eshop-o-nasNa našem blogu pro Vás budu zveřejňovat recepty pod značkou „Homemade by Papayka„, vlastní či ty, které mě zaujaly na zahraničních webech. Do pohybových aktivit budu klukům fušovat jen okrajově v podobě mých zkušeností s jógou. Jako pyšná maminka Tomáška (2018) budu občas sdílet i moje zkušenosti a postřehy s věcmi, týkající se jeho zdraví.

Jídlo a zdraví mě provází již od studia Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v oboru farmaceutický laborant, na které jsem navázala oborem Bezpečnosti a kvality potraviny na Veterinární a farmaceutické univerzitě v Brně. Nejenom studium farmacie, ale i několikaletá praxe v tomto oboru mi ukázaly, že léky Vám na rozdíl od vhodně nastaveného stravování a rozumného pohybu zdraví neupevní. Ve svém životě jsem si vyzkoušela vegetariánství, veganství a dokonce vitariánství. Všechny tyto způsoby stravování mě více či měně obohatily, a to nejen po stránce samotného stravování, ale i po stránce smyšlení nad životem. Neustále z nich čerpám. Proto i mé recepty budou hodně tyto směry sledovat. Podobné životní obohacení začínám nacházet i v józe a běhu. Proto jsem se rozhodla udělat si kurz instruktorky jógy.

 

 

Jakub Gasman

jakub gasmanJsem osobní, kondiční a pohybový trenér.  A také Mé postřehy na tomto blogu budou zejména z oblasti cvičení a výživy. Nemám zrovna v oblibě často znásilňované slovo fitness a neudělám z Vás kulturistu či fitnessku. Primárně se zaměřuji na růst síly a její přenos do běžného života, přeměnu postavy, zlepšování kondice a nápravu vadných pohybových vzorů. Mou snahou je vyrábět silnější, zdravější, pohybově výkonnější a duševně bohatší muže, tak ženy každého věku. Impozantní a atletická postava je pak jen příjemný benefit.

diplom-jakub-gasman-DNS-kolar-diagnostika-ramSportuji již od útlého dětství a od doby, kdy mě otec poprvé v mých 13 letech přivedl k posilování, jsem se v něm nepřestal posouvat. Momentálně si prohlubuji znalosti v oboru fyzioterapie, jelikož naše kdysi silná společnost upadá. Zatracený komfort a židle. Již třetím rokem kondičně trénuji mladé tenisty a také jsem se začal věnovat silové gymnastice. Účast na olympiádě si ale ještě nechám projít hlavou. Kecám, ani nad tím neuvažuji. Nicméně pohybem žiju, protože pohyb je život a trenérem jsem, abych Vás pohybem nakazil. V osobním životě jsem manžel mé ženy Gabky a čerstvý tatínek chlapečka Ondry (2019).

 

 

 

Lukáš Kunc

celni-drepRád bych Vám předal nějaké zkušenosti a poznatky z oblasti výživy a posilování. Občas si vezmu pod lupu a zrecenzuji nějaký doplněk stravy nebo zkusím něco uvařit. Sportem žiji po celý život, ať již rekreačně nebo v minulosti i na soutěžní úrovni. S průměrnou „kariérou“ judisty jsem se rozloučil po 15 letech při začátcích studia VŠ. V tu dobu mě již plně uchvátila posilovna, formování postavy a zvyšování síly. Vše ostatní včetně sebevzdělávání v oblasti výživy, absolvování kurzu instruktora fitness a kulturistiky se už na to postupem času nabalovalo. Roky plynou, zkušenosti přibývají, ale i tak si pořád připadám jako bych stál na začátku. Je to dáno i tím, že jak ve výživě, tak i v oblasti posilování přichází postupně mnoho nových, často i přelomových teorií a studií. Umět tyto informace filtrovat a brát si z nich to, co by mohlo být pro naší osobu prospěšné, není v této „mediální“ době lehký úkol. V poslední době se snažím do všech těchto témat zapojovat i duševní stránku, která je, jak se zdá, nepodělitelnou součástí. Na tuto cestu mě přivedla moje výše se usmívající žena Pája, a jsem jí za to neskonale vděčný, stejně jako  za to, že mi přivedla na svět zdravého nádherného chlapečka Tomíka.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.