Kakaové boby drcené s kešu bio vitalvibe 250 g

1419
Neohodnoceno

Honí Vás mlsná? Tohle Vás zaručeně uspokojí :-) Spojení drcených kakových bobu a kešu oříšku, lehce doslazených kosovým cukrem a přidanou mořskou solí, se Vitalvibe opravdu povedlo. Oříšky samozřejmě v BIO RAW kvalitě, kokosový cukr BIO. Za nás top pochoutka bez velkých výčitek, akorát toho nesmíte sníst dva pytlíky najednou, jako vždycky my :-)


 • Skladem
299 Kč
Kategorie: Ostatní
Hmotnost: 0.25 kg
 

Kakaové boby drcené S kešu bio vitalvibe 250 g

Kakaový bob je domovem kvalitní čokolády i kakaa…

Kešu oříšky skrývají vedle lahodné chuti i mnoho cenných látek pro blaho člověka…

...my jsme obě pochoutky spojili a přisladili přírodním kokosovým cukrem a vznikla “bonboniéra z přirody” vyzývající k mlsání bez špetky špatného svědomí.

Kakaové boby a kešu oříšky spolu neladí jen díky skvělé kombinaci chutí, ale doplňují se i v obsahu látek v nich ukrytých

Neznáme lahodnější kombinaci, která by člověku lépe dodala energii, popořila jej při stresu a navíc jej tolik potěšila

 • Flavonoidy jsou látky s antioxidační aktivitou, tedy chrání tělo před účinky volných radikálů. Mají celou řadu příznivých účinků, například prospívají spolu s vápníkem k harmonické funkci srdce a cév. Jejich obsah výrazně klesá při pražení kakaových bobů. Kromě kakaových bobů je najdeme také v ovoci, zelenině, v čaji nebo v červeném víně.
 • Antokyany jsou přirozená barviva fialové barvy. Jsou obsaženy například i v borůvce nebo acai, kde se významně podílejí na příznivém účinku na lidský organizmus.
 • Díky obsahu železa a hořčíku přispívají ke snížení únavy. Specifickými látkami, které se na tomto účinku také podílejí, jsou purinové sloučeniny - theobromin a v malé míře kofein. Obě látky mají díky své příbuznosti dosti podobné účinky, účinek theobrominu je ale asi desetkrát slabší než účinek kofeinu. Proto se u kakaových bobů, ani u dalších pochutin z nich připravených nemusíme obávat “přestimulování organizmu”, ani určité “návykovosti”, jako je tomu například u kávy.

Právě naopak  - díky vitamínům skupiny B a hořčíku zklidníte své pocuchané nervy a díky dalším látkám ukrytým v kakaových bobech budete cítit příjemný pocit tělesné kondice a duševní bdělosti.

 • díky obsahu hořčíku a draslíku přispívají k normální funkci nervového systému, psychologických procesů a neurotransmisi, také látky nazývané bioaktivní aminy prospívají harmonické funkci neurotransmiterů (přenašečů nervových vzruchů v mozku), podílejí se také na vytváření “pocitů blaha”.
 • díky obsahu hořčíku, fosforu a draslíku přispívají k udržení normálního stavu kostí a zubů, a také k normální funkci svalů a ke zdravé tvorbě bílkovin
 • díky obsahu železa přispívají k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu, a tím k normálnímu přenosu kyslíku v těle
 • díky obsahu železa přispívají k normální funkci imunitního systému
 • díky obsahu hořčíku, fosforu a železa přispívají k normálnímu energetickému metabolizmu
 • díky obsahu hořčíku a železa podporují zdravé dělení buněk

Kešu oříšky, stejně jako kakaové boby jsou totiž velmi dobrými zdroji minerálních látek - hořčíku, fosforu, železa a draslíku.

 • kešu oříšky obsahují sice vyšší procento tuků, velká část z nich jsou ale tuky nenasycené, tedy tuky příznivě působící na lidský organizmus
 • kokosový cukr je skvělým přírodním sladidlem, má jemnou chuť, podobnou medu z divoce rostoucích květin, má nízký glykemický index a vysokou výživovou hodnotu.

Složení:  raw bio kešu zlomky (40 %), raw bio kakaové zlomky (39 %), bio kokosový cukr, voda, mořská sůl

Nutriční hodnoty

ve 100 g

Energetická hodnota

2281 kJ / 547 kcal

Tuky

37 g

    z toho nasycené

18 g

Sacharidy 

36 g

   z toho cukry

19g

Vláknina

13 g

Bílkoviny

14 g

Sůl

0,64 g

Uchovávejte na suchém chladném a temném místě.

upozornění:

Je vhodné zvýšené opatrnosti v těhotenství, při kojení, u dětí do 5 let a také je vhodná obezřetnost při kombinacích s některými léky a dalšími látkami  (hlavně některá antidiabetika, lithium, theofylin, hormonální přípravky, čaj a káva s obsahem kofeinu)

Opatrně by s čokoládou měli zacházet všichni s náchylností k migrénám nebo dně.

 

PARAMETRY

Celková hmotnost včetně obalu:

250 g

Forma:

Ořechy

Země původu:

Indonézie, Peru, Taiwan, Chorvatsko

Raw:

Ne

Vegan:

Ano

Gluten-Free:

Ano

BIO kvalita

Ano

Logo_VitalVibe_Black_CMYK

Česká firma založená v roce 2011 nabízející produkty 100% přírodního složení v BIO (organické) kvalitě bez přidaných cukrů, barviv, pesticidů, síry a ropných derivátů. Kromě vlastních RAW produktů jsou i výhradními distributory značek Sunwarrior, HealthForce, Big Tree Farms, Four Sigma Foods, Secret Ceres.